Bonjour Paris!

Mondogatták boldogan francia tagozatos diákjaink, amikor végre megérkeztek álmaik városába: Párizsba!

Iskolánk tanulói, a nagy “leállás” után, végre utazhattak!

2023. március 26-30-ig repülőgéppel Párizsba utaztak tanulmányi kirándulásra, hogy a civilizáció órán annyit emlegetett helyeket, múzeumokat az életben is megcsodálhassák!

Már az első este  a híres párizsi sugárúton: az Avenue des Champs Élysées-n tették tiszteletüket.

Innen nem volt megállás: minden nap kb 28.000 lépést tettek meg , hogy bejárják a város nevezetességeit:

-La Tour Eiffel,

-l’Arc de Triomphe,

-Notre-Dame,

-Avenue des Champs-Elysées,

-le Louvre

-le Sacré-Cœur

-Place de la Concorde

-Les Halles

-Le Moulin Rouge

-La Panthéon

-La Sorbonne

-Jardin des Tuileries

-Centre Pompidou

-Hotel de Ville

-Île de la Cité stb.

Az utazás elérte célját, sokat beszéltek franciául a diákok, sok új szót, kifejezést tanultak.

Voltak olyanok  is, akik a Trocadéro téren elsírták magukat  a csodás látványtól, amit a kivilágított éjszakai Eiffel-torony látványa nyújtott.

Gasztronómiai  élményeket is szereztek, amikor a híres Place Pigalle-on csigát ehettek.

A csodás utazást nem lehet szavakba önteni, ezért beszéljenek a képek!

Kísérő szaktanárok voltak:

Furdi Lilla