Néptánc

2021. november 12-én pénteken az Avas Néptáncegyüttes műsorát nézhették meg a Színházteremben a dráma tagozatos diákjaink.

Láthattak

- Keménytelki,

- Nyárádselyei,

- Vandaszentiványi,

- Szatmári, és

- Szilágysági táncokat

Az együttes 1951-ben alakul Miskolcon, és rövid időn belül az ország, valamint a hazai néptánc mozgalom egyik kiemelkedő együttesévé vált. Fennállásának jubileumi, 70-dik évfordulóját ünneplő együttes az évek során számos elismerést szerzett, a hazai és nemzetközi fesztiváldíjak mellett háromszor elnyerte a kiváló, majd a végleges kiváló együttes címet. Ezen kívül büszke tulajdonosai az Európa Nagydíjnak, és az Aranypálmának.

Az együttes jelenlegi generációját fiatal felnőttek, középiskolás diákok, valamint egyetemi hallgatók alkotják.

Művészeti vezetőjük Tóth Tibor tanár úr, aki iskolánkban is óraadó pedagógusként néptáncot tanít diákjainknak.