Tekerj a suliba!

Kerékpárral közlekedni: jó, mert…

#egészséges #környezetbarát #gyors #amígbeérekaddigisjó #cool #stb

A Kerékpáros Miskolc Egyesület szervezésében 17. alkalommal került sor Miskolcon a környezetbarát közlekedési módokat népszerűsítő eseménysorozatra, melyhez iskolánk idén szeptemberben először csatlakozott.

A kampányban részt vevő diákok vállalták, hogy a Mobilitási hét tanítási napjain kerékpárral, vagy más, kizárólag emberi erővel hajtott eszközzel (rollerrel, görkorcsolyával) érkeznek az iskolába.

A hét nyitánya a Nagy kerékpáros Bevonulás volt a Centrum parkolójából a főutcán át az iskolaudvarra. Az letekert kalóriákat a Kerékpáros Miskolc Egyesület által prezentált bringás reggelivel pótoltuk.

Minden – a hét során legalább egyszer biciklivel érkező - résztvevő oklevelet kapott (összesen 30 diák és felnőtt), és akik közülük egynél több alkalommal választották autó vagy tömegközlekedés helyett a suli környezetbarát megközelítését, logózott kulacsot vagy villogószettet nyertek.

Ugye jövőre leszünk többen is?

És: Ugye lesz egyszer biciklitárolónk?