Művészeti napok

Május 30-án tartottuk iskolánkban a Művészeti Napok megnyitóját, melyre nyugdíjas kollégáinkat is meghívtuk.

A Művészeti Napok iskolánk hagyományos rendezvénysorozat május végétől a tanév végéig: a rajztagozatosok kiállítással mutatkoznak be, a drámások pedig vizsgaelőadásukon adnak számot a tanév során végzett munkájukról. Így van ez idén is.

A csütörtökön a megnyitó ünnepségen egy nagyon kedves és vidám műsorral szórakoztatták a drámatagozat diákjai az iskola tanulóit, tanárait és a meghívott vendégeket: a 10. A-ból Emődi Réka, Jaczkó Zalán és Katona Ádám énekelt, Tóth Nikolett 11. A egy monológot adott elő, és bemutatkozott a „Kókuszgolyó trió”: Gulyás Zorka, Godó Balázs és Szabó Zalán a  9. A-ból.

A tanév művészeti eredményeit Fridrikné Várhegyi Renáta igazgatónő ismertette, átadta a Művészetért Díjat és jutalmazta a kiválóan teljesítő művészeti tagozatos tanulókat.

A Művészetért Díjat idén Pallagi Ivett 12. A osztályos tanuló és Végvári Roberta tanárnő kapta, mert Ivett lett ebben a tanévben a médiaismeret OKTV első helyezettje, felkészítő tanára pedig Végvári Roberta tanárnő volt.

Művészeti tagozatok eredményei a 2018/2019. tanévben

Országos Bűnmegelőzési Verseny

Regionális verseny különdíj

Dr. Lukácsné Eisner Éva

Az OKTV-n döntőbe, illetve középdöntőbe jutott végzős diákok könyvjutalmukat a ballagáson vehették át. A felsorolt eredményekért a következő tanulóknak szeretnék könyvet átadni:

1. Kruzseczky Dóra, Csordás Sára és Geszti Ágnes 11.A
  2. Czinke Dániel, Tóth Norbert és Vattay Angelika 12. A
  3. Duró Áron, Humicskó Máté, Négyesi Odett, Polgári Léda és Tóth Nikolett 11. A

A tanév során meghirdetett filmes pályázatokon elért kiemelkedő eredményeiért könyvjutalmat kap Balogh Boglárka 10. B és Baróczi Ódri 10. A osztályos tanuló.

Az Országos Diákszínjátszó Találkozó Regionális döntőjén aranyminősítést és különdíjat szerzett 11. A osztály drámatagozatosai felkészítő tanáraikkal, Dr. Lukácsné Eisner Éva tanárnővel és Lukács Ákos tanár úrral együtt egy tortást kapnak.

Az iskolai fotópályázaton a zsűri és a diákok szavazatai alapján díjazott tanulók a Miskolci Galéria ajándékát vehetik át:

1. Izsépi Laura 9. A

2 Zámbori Karolina 9. A

3. Galkó Lili 11. A

4. Lakatos Ivett 10. D

5. Kalácska Lili 10. D

6. Toplenszki Bálint 9. Kny

A 10. évfolyam rajzosai idén is készítettek festménymásolatokat. Az elkészült munkákról mindnyájan szavazhattunk.

A szavazás végeredményét Szőke Anita tanárnő ismertette és az első három helyezettnek a Zrínyi Ilona Gimnázium Diákjaiért Alapítvány jóvoltából „művészellátós” utalványokat adott át:

1. Tóth Enikő 10. A

2. Nagy Alexandra 10. A

3. Csóka Viktória 10. A

A rendezvényt néptáncbemutató zárta és a 11. A-sok a végén még a közönséget is „táncba vitték”.

A műsort készítették: Dr. Lukácsné Eisner Éva, Duvalovszki Éva, Regős Zsolt, Seres Ildikó és Tóth Tibor. Konferált: Jaczkó Zalán 10. A és Polgári Léda 11. A.

Letölthető dokumentumok: