LÁSD, AMIT HALLASZ!

A Budapesti Fesztiválzenekar idén is meghirdeti a nyolc éve hagyományteremtő szándékkal elindított Lásd, amit hallasz! című filmpályázatát középiskolás (12-19 év között) diákok számára.

FELADAT

Filmesítsétek meg Haydn: I. (d-moll) szimfónia, Hob I: 80 egyik részletét!

PÁLYÁZÓK

A pályázat minden középiskolás (12-19 év között) számára nyitott és ingyenes.

• egyénileg, vagy
  • max. 5 fős csoporttal

MŰFAJ, TECHNIKA

A film bármilyen műfajú lehet, bármilyen technikával dolgozhattok, és ha nincs kamerátok, akár mobiltelefonnal is felvehetitek, vagy számítógépes animációs programmal is elkészíthetitek. Találjátok meg azt a filmes műfajt, megvalósítási eszközt, amely számotokra a legérdekesebb, legizgalmasabb!

A PÁLYÁZAT MENETE

Három fordulóból áll:

1. Jelentkezés, melynek határideje: 2018. október 15., hétfő
  2. Szinopszis (pályázati anyag) beküldése: 2018. december 20., csütörtök 15 óra
  3. Kész filmek feltöltési határideje: 2019. február 26., kedd 15 óra

1. JELENTKEZÉS

A pályázatra nevezni a megfelelő nevezési lap maradéktalan kitöltésével (egyéni jelentkezési lap; csoportos nevezési lap) és beküldésével az alábbi címek valamelyikére lehet. A jelentkezési lap beküldési határideje 2018. október 15., hétfő.

A jelentkezési lapot elküldők számára egy workshopot tartunk november 30-án, ami segítséget nyújthat a pályázati anyag elkészítéséhez, ezenkívül rendelkezésre bocsátjuk a film elkészítésénél felhasználandó zenei anyagot, elektronikus formátumban, valamint megküldjük a filmek feltöltéséhez szükséges információt is.

2. SZINOPSZIS

A szinopszis beküldési határideje 2018. december 20., csütörtök 15 óra, e‑mailen: filmverseny@bfz.hu.

A SZÜKSÉGES PÁLYÁZATI ANYAG

A film szinopszisa:

1. Melyik részletet választottad és miért? (A film teljes hossza min. 3 - max. 5 perc, mindennel együtt)
  2. Mit látunk majd a filmen? (rövid, vázlatos, kb. egy oldalnyi tartalmi ismertető)
  3. Néhány fotó a hangulat érzékeltetésére, vagy storyboard: a film egyes beállításainak képregény jellegű tervrajza (8-10 kockában)
  4. Milyen technikai eszközökkel tervezed leforgatni vagy elkészíteni a filmet?

Ha az előzsűrizést követően bekerültök a második fordulóba (minden pályázót írásban értesítünk), akkor lehetőségetek lesz a filmverseny mentorával külön egyeztetésre a filmkészítéshez.
A kész filmek feltöltése: szakmai partnerünk, a Daazo.com oldalára történik.
Ezen az oldalon a pályázati határidő lejárta után a filmek online megtekinthetővé válnak.

3. KÉSZ FILMEK

Az elkészült filmek beküldési, azaz feltöltési határideje: 2019. február 26., kedd 15 óra.

A VERSENY ÁLTALÁNOS KÖVETELMÉNYEI

A verseny zsűrije csak a beküldési határidőig beérkezett, a kiírási szabályoknak pontosan megfelelő pályaműveket értékeli!

DÍJÁTADÓ

A díjátadóra 2019. március 8-án, pénteken kerül sor a Zeneakadémián.

A ZSŰRI ELNÖKE

• Csuja László, filmrendező

A FILMVERSENY MENTORA

• Nagy Zoltán, filmrendező

A ZSŰRI TAGJAI

• Lichter Péter, író-szerkesztő, kísérleti filmes és rendező
  • Nagy V Gergő, forgatókönyvíró, kritikus
  • Deák Zsuzsanna, a daazo.com munkatársa
  • a Fesztiválzenekar muzsikusai: Polónyi Ágnes, Herboly László

DÍJAZÁS

A verseny fődíja: a zsűri és a zenekar művészei által kiválasztott nyertes csapat részt vehet a zenekar egyik nemzetközi turnéján.

A verseny szakmai díja: a zsűri filmes szakmai díja.

A Daazo.com különdíja: A feltöltési határidő után a - több ezer kortárs filmes alkotást bemutató - Daazo.com oldalon lehet szavazni a filmekre, a legtöbb szavazatot elnyerő mű szakmai partnerünk különdíjában részesül.