ESZTERHÁZY IRODALMI VERSENY KÖZÉPISKOLÁSOKNAK

A verseny célja a középiskolás diákok irodalom iránti érdeklődésének felkeltése, a tehetséges tanulók fejlesztése, a magyar irodalom tantárgy követelményeinek megfelelően a diákok irodalomtörténeti, irodalmi ismereteinek bővítése.
Képzési céljaink az írásbeli és szóbeli kifejezőkészség, a problémamegoldó képesség, a kritikai gondolkodás, az önálló ismeretszerzés és tanulás képességének segítése. A verseny írásbeli és szóbeli fordulója során az informatikai és kommunikációs technikai eszközök használatával fejlődik a tanulók digitális kompetenciája is.

A verseny témája: Ady Endre életműve

A jelentkezés feltételei: a versenyre gimnáziumok és szakközépiskolák 10–12. évfolyamos diákjaiból szerveződött 3 fős csapatokat várunk (vegyes évfolyamokból alakult csapatok jelentkezését is elfogadjuk).
A nevezés módja: a letölthető nevezési lapot elektronikusan (aláírva és szkennelve) kérjük visszaküldeni az eszterhazyverseny@gmail.com címre. Nevezési díj nincs.

A nevezés határideje: 2018. október 31.

Letölthető dokumentumok: