Művészeti Napok

Művészeti napok zajlik a Miskolci Zrínyi Ilona Gimnáziumban, ahol a dráma és rajztagozatos tanulók prezentálják munkáikat és előadásaikat. A keddi megnyitó ünnepségen a drámások különböző produkciókat adtak elő, majd sor került a Művészetért Díjak átadására.

A Művészetért Díjakat idén Farkas Lilla rajzszakos és Lippai Panni drámatagozatos tanulók, valamint tanáraink közül Szőke Anita kapták meg.

A 10.A osztály tanulói idén lenyűgöző festménymásolatokat készítettek, amelyek híres művészek, mint Picasso, Dalí vagy a magyar származású Nemes Lampérth József alkotásait idézik. A másolatok és az eredmények megtekinthetők az iskola aulájában, továbbá az alábbi linken. Az iskolai kiállítást Szőke Anita rendezte.

http://www.zrinyigimnazium.hu/uploads/Festmenymasolas_10_A_202406062317.pdf

Az elkövetkezendő napokban a négy évfolyam dráma tagozatos diákjai mutatják majd be vizsgaelőadásaikat. Az előadásokra felkészítő tanárok Seres Ildikó, Lukács Ákos, Duvalovszki Éva, Filippo Nestola és Tóth Tibor voltak. Sok sikert kívánunk minden előadáshoz!

 

Továbbá köszönjük az éves munkáját minden művészetis diáknak és tanáraiknak!


Letölthető dokumentumok: