Input-Output

Iskolánk rajz tagozatos tanulói rendszeresen részt vesznek a Ludwig Múzeum pályázatain. Idén ősszel a 10.A osztályos tanulók közül jelentkeztek az Input-Output pályázatára, amelyet a Múzeumok Őszi Fesztiválja programsorozathoz kapcsolódott. A pályázatra jelentkező tanulók először a Ludwig Múzeum gyűjteményes kiállítását (tárlatvezetéssel) tekintették meg, és kiválasztottak egy számukra meghatározó alkotást. A kiválasztott alkotást fel kellett dolgozniuk, a mű által ébresztett gondolataik szerint.

Botos Dalma, Turgut Deniz és Molnár Zsófia egyénileg dolgoztak, de alakult egy csoport is, melynek tagjai: Péterfalvi Luca, Horváth Zoé (dráma), Mráz Katinka (dráma), Németh Milán, Takács Zsuzsanna. A csoport két feldolgozást is készített.

A munkák, ahogy az eredeti alkotások is, főleg a mai társadalmi /szociális kérdésekre világítanak rá.

Botos Dalma: Pokerface

Turgut Deniz: Búza-tér (Miskolc)

Molnár Zsófia: Hangulatingadozások

P. Luca, H. Zoé, M.Katinka, N. Milán, T. Zsuzsanna: Gyermekkori traumák, SorsodBorsod #

A munkák megtekinthetők a Ludwig Múzeumban januárig.

Gratulálunk az eredményekhez!