Vizuális kultúra tagozat

A 2021-2022-es tanév naplója

Az elmúlt tanév nagyon mozgalmas volt a vizuális kultúra tagozat diákjainak. Szakmai rendezvények, kiállítás látogatások, versenyek, pályázatok…a mellékelt dokumentumban található ezek rövid, képekkel illusztrált összefoglalója.

A tanév legsikeresebb versenyének a művészettörténet OKTV bizonyult, hiszen a 13 országos döntős közül 3 zrínyis diák volt. A vizuális kultúra OKTV esetében 2 diákunk jutott a döntőbe. A teljesítmények mögött jelentős munka és több hónapos folyamatos készülés rejlik. Művészettörténetből a Ludwig Múzeum Kortárs műelemző versenye nagy élmény volt, különösen, hogy a szóbeli a helyszínen, a művek előtt zajlott. Az OKTV mellett hasonlóan komoly felkészülést igényelt.

Ezeken az országos versenyeken elért eredményeink hozzájárulhatnak az iskola országos hírű ismertségéhez és elismertségéhez.

Letölthető dokumentumok: