Nekrológ

Megdöbbenve hallottuk a szomorú hírt, hogy 2022. februárjában, 80 éves korában elhunyt régi, szeretett kolléganőnk, dr. Tóthné Vass Borbála.

Tiszabercelről került a híres sárospataki gimnáziumba, majd a debreceni Kossuth Lajos Tudományegyetemen szerzett magyar-történelem szakos tanári diplomát. Pályafutását Ózdon kezdte, és férje révén került Miskolcra, a Zrínyibe 1979-ben. Több évtizeden át, nyugdíjazásáig folyamatosan iskolánkban tanított. Az elkötelezettség, az alaposság, a tanári pálya és a diákok szeretete jellemezte munkáját. Osztályfőnökként 10 osztálya volt, amivel kevesen dicsekedhetnek a tanárok közül. Nem véletlen, hogy a legnagyobb iskolai munkaközösséget, az osztályfőnökit is ő irányította hosszú éveken át.
Nyugdíjasként szívesen járt vissza az iskolai ünnepekre, örömmel találkozott régi kollégáival, ragaszkodott a Zrínyihez. Az utóbbi években számtalan tragédiát élt meg, de embersége, tisztessége, figyelmessége megmaradt.
Drága Borika! Sem a kollégák, sem a diákjaid nem felednek. Nyugodj békében!