Kínai nyelv

Örömmel tájékoztatjuk honlapunk látogatóit, hogy a 2022/23-as tanévtől a már ismert képzéseinken kívül emelt szintű kínai nyelvoktatás is indul a Miskolci Zrínyi Ilona Gimnáziumban.

A tanulók a Miskolci Egyetem Konfuciusz Intézetének magyar és kínai anyanyelvű tanárainak segítségével egy sokrétű, színes és rendkívül gazdag nyelvet sajátíthatnak el a négy tanév során, emellett megismerhetik Kína több ezer éves kultúráját.

Fontosnak ítéljük, hogy Gimnáziumunk versenyképességének növelése érdekében új, perspektivikus idegen nyelvek oktatása induljon el, a meglévő nyelvek professzionális szintű tanítása mellett.

A diákok a kínai nyelv elsajátításával új fejezetet nyithatnak életükben, valamint a korábbiaktól eltérő gondolkodás- és szemléletmódot szerezhetnek. A nyelv minél szélesebb körű és mélyebb ismeretét Kína világhatalmi és -gazdasági térnyerése indokolja, ugyanakkor a városunkban és megyékben megjelenő kínai befektetők is igazolhatják.

Sok sikert kívánunk és várjuk a jelentkezőket!