Lezárult az Európai perspektíva című projektünk

2022. május 23-án rendeztük meg iskolánkban az Európai perspektíva című pályázatunk projektzáró eseményét. A hároméves mobilitási időszak alatt iskolánk nyolc tanára tizenkét szakmai-módszertani továbbképzésen vett részt az Európai Bizottság által támogatott Erasmus+ KA1-es pályázat keretében az EU több országában.

A mobilitások három fő tematika köré rendeződtek:

  1. milyen kooperatív és projektalapú nyelvtanítási módszerekkel lehet motiváltabbá tenni a tanulókat az élő idegen nyelvek tanulásában
  2. hogyan lehet megteremteni a pozitív tanulási környezetet az iskolában
  3. mit tehetünk a tanulók iskolai közérzetének javításáért?

A spagettitorony építés bemelegítő, interaktív feladata után a résztvevő kollégák mindegyike rövid prezentáció keretében mutatta be a tantestület többi tagjának a tanult módszereket és technikákat. Abból is igyekeztünk ízelítőt adni, hogy a kurzus óta eltelt időszakban hogyan tudtuk mi magunk is adaptálni a tanultakat a mindennapi tanítási gyakorlatunkban, s hogy mindezt hogyan élik meg diákjaink, valóban motiválóbbak-e ezek a gyakorlatok.

Az aktivitásra serkentő, jó hangulatú délután emlékezetes pillanatairól számos fotó és videófelvétel készült, hiszen az Észak-Magyarország című napilap fotósa lencsvégre kapta a megszületett „alkotásokat”. Az újságírói kérdésekre Kunos Nóra tanárnő, a projekt koordinátora és Kissné Trembeczki Nóra tanárnő, a projekt egyik résztvevője és menedzsere válaszolt. A velük készült interjú az alábbiakban olvasható: https://drive.google.com/file/d/1mGhkvaiFaWwqQsf7IpaUO4H_yVDrkQ3c/view?usp=sharing

Boon:https://www.boon.hu/helyi-kozelet/2022/05/a-legjobb-tanitasi-modszereket-sajatitottak-el?utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_campaign=boon

MIKOM:

Letölthető dokumentumok: