Legyél Te is tutorált! A Matehetsz felhívása

A Matehesz Tutorprogramjának alapja az egyéni támogatás

A 11 hónapon át tartó tehetségtámogató folyamatba azon diákok jelentkezhetnek, akik betöltötték 12. életévüket de még nem fejezik be középfokú tanulmányaikat a 2019/2020. tanévben.

1. Támogatási időszak fontosabb dátumai

• A pályázatokat a Tehetségek Magyarországa Projekt megvalósításában résztvevő Magyar Tehetségsegítő Szervezetek Szövetsége (Matehetsz) által biztosított online pályázati rendszerbe (OPER) kell feltölteni 2019. október 28-a éjfélig.
  • A Szakértői Bizottság döntéséről szóló értesítést a Matehetsz iroda e-mailben küldi a pályázóknak legkésőbb 2019. december 20-ig.
  • Elfogadó nyilatkozat megkötése a támogatást nyert pályázókkal az értesítést követően történik.
  • A tutorálási tevékenységek megvalósítása: 2020. február 1-től 2020. december 31-ig.

2. Érvényes pályázat tartalma

• A Matehetsz online pályázati felületén (OPER) hiánytalanul kitöltött pályázati adatlap
  • Referenciaszemély (aki az ajánlást adja) ajánlása
  • Érvényes adatkezelési nyilatkozat aláírva és feltöltve a Matehetsz online pályázati felületére (OPER)

3. Formai hibák és bírálati szempontok

Formai hibák:

•  ha a pályázó tanuló nem vagy nem teljesen töltötte ki a pályázati felületet o ha a pályázó tanuló nem véglegesítette (véglegesítés gombbal) pályázatát
  • ha a pályázó tanuló nem csatolta a referenciaszemély (aki az ajánlást adja) ajánlását
  • ha a pályázó tanuló a jelentkezési felületen nem csatolta az érvényes adatkezelési nyilatkozatát,
  • ha a pályázó tanuló nem csatolt egy magáról készült, maximum 2 MB méretű fényképet jelentkezéséhez

Bírálati szempontok

• a tanuló pályázatának tartalma;
  • a referenciaszemély (aki az ajánlást adja) által megfogalmazott vélemény szakmai tartalma;

4. Egyéb fontos tudnivalók a pályázóknak

A Matehetsz online felületén benyújtott pályázat OPER (a Matehetsz Online Pályázati Rendszere) azonosítót kap, amelyet kérünk, hogy használjanak a projektirodával történő kapcsolattartás során.

Az OPER felületen 2019. október 28-a délig rögzített és a Tehetségek Magyarországa Projekt által támogatott pályázatot a pályázónak nincs módjában módosítani.

A pályázattal kapcsolatos kérdéseit, észrevételeit a következő e-mail címen jelezheti: tutorhalozat@tehetseg.hu

A Matehetsz tevékenységeiről bővebben itt tájékozódhat: www.tehetseg.hu