Művészeti Párbeszéd

Az egri Arkt Építész és Művészeti Egyesület kiírt egy versenyt Kepes György munkásságának adaptív alkalmazására középiskolák és szakképző iskolák részére.

A tematikus pályázat célja: Kepes György munkásságának megismertetésén túl azon fiatal tehetségek bemutatása, akik gondolataikat egy-egy választott mű inspirációjának hatására, újszerű technikákkal, eszközökkel, a technikai keveredések lehetőségei által is ki tudják fejezni.

Közel 120 pályamű érkezett, iskolánkból 24 pályamunkát küldtünk, amik a 9-10-11.-es rajzosok alkotásai.

A pályázatot három műfaji kategóriában hirdették meg:

A.

Képzőművészet

Fény és árnyék, színek játéka:

festészeti technikák felhasználása által készíts képet, mely feszegeti a technikai keveredések határainak lehetőségeit.

Nagy Alexandra 11.A – 3. helyezett

B.

Vizuális kommunikáció

Analóg és vagy digitális fotó:

A fény és árnyék kontrasztjának képépítő lehetőségei által készíts egy három képből álló fotósorozatot, mely egy adott pillanat mozgás fázisának elillanására hívja fel a figyelmet.

Virág Eszter 11.A – 1. helyezett és Vajas Réka 11.A - 3. helyezett

C.

Vizuális kommunikáció

Tárgyalkotás:

Készítsd el egy olyan tárgy tervét, melyben a fénynek meghatározó szerepe van. Tárgyterved mellé csatold a tervezési fázisaid vagy magyarázó rajzaid illetve koncepciód pár soros bemutatását.

Sváb Noémi 11.A – egyedüli díjazott a kategóriában

A zsűri tagjai voltak:

F. Balogh Erzsébet festőművész nyugdíjazott egyetemi tanár,

Molnár István Géza Nívódíjas MAOE fotóművész,

Pataki Zsuzsanna a Kepes Intézet művészeti vezetője,

és a pályázat kiírója részéről Gergelyi Erna az Arkt Művészeti Egyesület művészeti vezetője.

A kiállítás megnyitóval egybekötött díjátadó, 2019.02.28-án volt az egri Kepes György Nemzetközi Művészeti Központban.

Szőke Anita