ORSZÁGOS DÖNTŐBEN A zEUsz!

2018. november 22-én rendezték a magyarországi Europe Direct szervezésében a 4 FOR EUROPE elnevezésű csapat vetélkedőt. A verseny 3 részből, egy online, egy regionális és egy országos fordulóból áll, melyre idén az országból 250 csapat nevezett. Közülük régiónként 10, összesen 70 csapat jutott a regionális döntőkbe, ahonnan mindegyik régió legjobb két csapat kerül az országos döntőbe.

Iskolánk 12. C osztályos tanulókból álló  csapata sikeresen teljesítette az online versenyrészt, és bekerült a regionális döntőbe, amit ebben az évben Egerben szerveztek meg.

A vetélkedőn, ahol tárgyi tudást és kreativitást igénylő feladatokat is meg kellett oldani, diákjaink első helyezést értek el, ezzel bejutottak a december 14-én Kecskeméten megrendezésre kerülő országos döntőbe. A csapatunk nyereménye emellett egy 4 napos ausztriai utazás is az Európai Bizottság Magyarországi Képviseletének szervezésében.

A csapat tagjai: Fedor Laura, Plósz Anett, Sidlovics Eszter, Stogica Kata.

Felkészítő tanáruk: Mátyus Balázsné

Kísérő tanáruk: Ferencsik Marcell

Gratulálunk és sok sikert kívánunk a döntőre!