IMRE ZOLTÁN PROGRAM - táncbeavató

Miskolci Nemzeti Színház - Játékszín

 

Január 22. (kedd) 15:00

dot.Consla / Harcsa Veronika & Gyémánt Bálint: I HEAR YOU

Ujszászi Dorottya koreográfiája

„Milyen lehet a hangja? Nincs hangja, teste van. Íze, ereje, sebessége, lágysága van. Néma hangszer, tele van zenével, ha jól állsz hozzá, megérzed, és egy másik füllel hallod. Milyen lehet az érintése? Nincs teste, hangja van. Öble, sikolya, suttogó éneke van. Mozdulatlan test, tele van energiával, ha mellé ülsz, vibrál, egy másik érzékeléssel érzed.”

A consla saját improvizációs formanyelv, mely ötvözi a salsa mozgásanyagát, a kortárs tánc kreatív önkifejezést, és a kontakt tánc játékát.

Alkotók/előadók:

dot.Consla: Fehér Laura, Frigy Ádám, Gönczöl Nikoletta, Ujszászi Dorottya

Meghívott vendégek: Leon Rose (UK/FR), Ronaldo Magalhães de Aguiar (BR/HU) Consla Core amatőr együttes tagjai

Zene: Harcsa Veronika, Gyémánt Bálint

Fény: Vajda Máté Jelmez: Bicsérdi Ágnes

Koreográfus, művészeti vezető: Ujszászi Dorottya

Mentor: Gál Eszter

 

Január 23. (szerda) 15:00

ENIGMA

Katonka Zoltán koreográfiája

Enigma – görög rejtvény, rejtély, üzenetek titkosítására és visszafejtésére használt, német gyártmányú, forgótárcsás, elektromechanikus berendezés, egyszerű gesztus mögött rejlő túlbonyolított értelmezés.

Hogyan változtatja meg életünket a letisztult kommunikáció hiánya? Hogyan befolyásolják ösztöneink a kapott üzenetek dekódolását? Hogyan tudjuk elnyomni ösztöneinket? Hogyan tudjuk áttörni a magunk köré húzott kódfalat? Hogyan befolyásolja mindennapjainkat a kommunikációs színtér torzulása? Van-e kódja az emberi létezésnek?

Alkotók:

Zene: Kalotás Csaba

Koreográfus: Katonka Zoltán

Az előadás 16 éven aluliaknak nem ajánlott!

 

Január 24. (csütörtök) 15:00

Usine 1.84 bemutatja: KÖZELÍTÉS

Tókos Attila és ifj. Zsuráfszky Zoltán koreográfiája

A testtelen remegésből valami válik, a valami valakivé lesz, a valakiből több valaki, ember, férfi, nő – és megszületik a dráma. Értelemmel telik meg a mindenség, birtokba vesszük a világot. Ki vagyok én a világmindenségben, a kozmoszban, a bolygón, a társadalomban, a családban? A testemben? A Usine 1.84 új darabjában emberi történetekkel találkozunk,

ahogy azok felépülnek a szinte semmiből. Egy megcsillanó bőrfelületből, egy moccanó izomból. Hányféle történetet képes elmesélni ez a pár elem? Bármerre is járunk, e sok történet végül mégiscsak egy: a csillagpor itt rezeg bennünk.

Koreográfia: Tókos Attila és ifj. Zsuráfszky Zoltán

Előadják: Abdulwahab Nadia, Paput Júlia, Tókos Attila, ifj. Zsuráfszky Zoltán

Írta: Varga Koppány

Dramaturg: Soós Attila

Fény: Kovács Gerzson Péter

Zene: Wondawulf

12 éven felülieknek ajánlott!

 

Január 25. (péntek) 14:00

IMMORTEL

Halász Gábor koreográfiája

Halász Gábor, Immortel című új bemutatójának központjában az Isteni Aktus áll, a pillanat, amikor egy halhatatlan entitás megtermékenyít egy halandó nőt, a pillanat, amikor a teremtő

beleszeret saját teremtményébe. A darab egyik meghatározó inspirációja a Francia képregényrajzoló, író, rendező Enki Bilal 2014-es Immortel AD Vitam című filmje. A nyugati

kultúrában a Madonna ábrázolások két évezred alatt rengeteg művészt inspiráltak a tökéletesség ábrázolására, most a koreográfus, az intimitást, a kiszolgáltatottságot, hatalmat és alárendeltséget kutatja.

Előadók:

Vitárius Orsolya, Csizmadia Tamás, Frigy Ádám, Krizsán Dániel, Várnagy Kristóf

Zene: Dj Bootsie - Ifj. Solymosi Vilmos

Jelmez: Béres Mónika

Fény: Pető József

Díszlet: Halász Gábor

Koreográfus: Halász Gábor

 

https://hu.wikipedia.org/wiki/Imre_Zolt%C3%A1n