Frankofónia

Az idén 20. alkalommal megrendezésre került Frankofónia Ünnepe rendezvénysorozat keretén belül az Avasi Gimnázium online versenyt hirdetett a mozi témakörében. A verseny próbára tette a diákok kreativitását, megfigyelő képességét és francia nyelvtudását egyaránt. A versenyzők két kategóriában nevezhettek, két illetve három fős csapatokban. A versenyzők feladatai közé tartozott egy mém elkészítése, egy-két perces rövidfilmek kreatív feliratozása francia nyelven, valamint francia filmelőzetesekhez kapcsolódó online teszt kitöltése is. A Miskolci Zrínyi Ilona Gimnáziumot Juhász Virág, Munkácsi Lilla és Schramkó Roland képviselte, és a 9-10. évfolyam kategóriájában első helyezést értek el. Felkészítő tanáruk Máté Zsuzsanna volt.

Az eredményükhöz gratulálunk.