Többnyelvű ünnepség a Zrínyiben

Az Észak-magyarországi Áramszolgáltató Nyrt. (ÉMÁSZ) és a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kormányhivatal 10 oktatási intézmény között elosztva 3 millió Ft-ot adományoz. Iskolánk is részesülhetett idén ebben a megtiszteltetésben. Az ünnepélyes átadónak december 3.-án, 13.00 órakor az ebédlő adott helyet. A rendezvényt Demeter Ervin kormánymegbízott nyitotta meg, aki frappánsan indokolta döntésüket: "Közösen támogatjuk megyénk áramszolgáltatójával az ide járó pislákoló tehetségeket." Utána Franz Rettzer beszélt az ÉMÁSZ nevében hangoztatva, hogy később az említett intézmény falain belül is szívesen látná a tehetséges, ilyen munkákra fogékony fiatalokat, majd kellemes ünnepeket kívánt, aminek az volt az érdekessége, hogy ezt magyarul tette, holott egészen idáig csak német szót hallhattunk tőle. A köszöntők és az adomány jelképes átadása után a Szabó Lőrinc Általános és Német Két Tanítási Nyelvű Iskola diákjainak adventi előadását láthattuk nagyobbrészt német nyelven, majd iskolánk tizenegyedikes drámás tanulóinak műsorával zárult a rendezvény.

Írta: Soltész Boglárka 9.C

Fotók: Urbán Patrik 9.C