Szakmák napja

2017. december 15-én rendeztük a már hagyományos Szakmák napját iskolánkban.

Az idei rendezvény mégis rendhagyó, mert eddig csak a 11-12. évfolyam tanulói vettek részt és egy tanítási nap részeként zajlott a program. Ebben a tanévben azonban a tanév rendjéről kiadott EMMI rendelet külön tanítás nélküli munkanapot ír elő pályaorientációs program megtartására, így az iskola minden tanulója részt vehetett az általa választott két szakmacsoport tájékoztatóján.

A nap osztályfőnöki órával kezdődött, ahol az osztályfőnökök pályaválasztással kapcsolatos kérdésekről beszélgettek a diákokkal, majd minden tanuló részt vehetett két, általa előzőleg kiválasztott szakmacsoport tájékoztató előadásán, ahol olyan szakemberekkel beszélgethettek, akik az adott szakterületen dolgoznak, illetve olyan egyetemistákkal, akik most végzik tanulmányaikat.

A Szakmák Napja vendégei voltak:

 

Szakmacsoport

Vendég

1

Egészségügy és pszichológia

ME Egészségügyi Főiskolai Kar oktatói és hallgatói

2

Közigazgatás

Veres Mária jegyző, Antal Gergő TB-előadó, Kálmán András a BKE hallgatója

3

Rendfenntartás

Miskolci Rendészeti Szakgimnázium tanárai és tanulói

4

Műszaki

Gácsi Mihály,

Tamás Szimonetta

5

Jog

ME ÁJK: Rácz Zoltán,

Tóth József Gergő

6

Szociológia-szociális munka

ME Alkalmazott Társadalomtudományi Intézet, Mihályi Helga

7

Vállalkozás

Oszlánczi Réka (Creppy Palacsintaház)

8

Közgazdaság

Tarr Stefánia

Papp Andrea Aida

9

Művészetek

Marosi Ágnes, Barsi Csaba

(Herman Ottó Múzeum)

10

Színház- és film

Seres Ildikó, Simon Zoltán

(Miskolci Nemzeti Színház)

11

Média

Bujdos Tibor BOON, ÉM

Molnár Péter MVTV

12

Nemzetközi tanulmányok

Oxford-oktatás

13

Pedagógus

Fábián Máté, EKE

Lengyel Gábor ZIG

14

Pályaorientáció

pályaorientációs teszt

15

Bölcsészkar

DE BTK