Mozart cup

Január 25-től 28-ig Ausztriában, Salzburgban került megrendezésre a Mozart Cup Nemzetközi Jégkorcsolya Bajnokság, melyen iskolánk egyik diákja, Újhelyi Eszter is részt vett.

„Mivel ebben az évben először indultunk ilyen nagyszabású versenyen, ezért nem tudtuk, hogy milyenek lesznek az ellenfeleink. Úgy voltunk vele, hogy élvezzük és meglátjuk mi sül ki belőle. Nagyon jól éreztem magam, hisz a sok edzés miatt szinte már a családommá vált a csapatom.” - mesélte Eszter.

A versenyre 11 ország korcsolyásai látogattak és közülük csak 2 német csapat előzte meg őket.

„Mivel már lassan 10 éve korcsolyázom, elmondhatom, hogy a felkészülés igazából nagyon hosszú folyamat. Ehhez nem elég egy pár hónapos edzés. A korcsolyázás olyan, mint egy a vár, amit folyamatosan gyarapítani, fejleszteni kell. Ahhoz pedig, hogy eredményeket lehessen elérni, rengeteg áldozatot kell hozni.”

Sportolói tevékenységéhez további sok sikert kívánunk Eszternek!

Martinák Mátyás 9.D média