LabelFrancÉducation – regionális fórum Nagyszebenben

A közép-kelet-európai régióban valamint a Baltikumban működő, LabelFrancÉducation kiválósági táblával kitüntetett francia két tanítási nyelvű tagozatok fórumát rendezték meg 2017. február 25-26-27-én az erdélyi Nagyszeben városában. A fórumon kilenc ország negyven oktatási intézménye vett részt.

Plenáris üléseken, műhelyfoglalkozásokon, kerekasztal beszélgetéseken tekintettük át a francia két tanítási nyelvű oktatás helyzetét, a népszerűsítés stratégiáit, a szaktárgyak oktatásának jó gyakorlatait, az intézmények közötti együttműködés lehetőségeit.

Egy bukaresti gimnázium tanári csapatának köszönhetően megismerhettük a hackathon módszertani eljárásait.

A programot rövid városnézés és jó hangulatú közös vacsorák egészítették ki.

Kováts Éva