Bialics & Czinke Kínában

Pekingben járt a Miskolci Zrínyi Ilona Gimnázium két diákja, Bialics Marcell és Czinke Dániel.

„Úgy gondolom, még most sem igazán tudjuk felfogni azt, ami velünk történt… maga volt az álom. Első ízben Dubai-ba majd pedig Pekingbe utaztunk, ahol egykori kínai tanárunk várt minket barátaival. Hihetetlen volt, mennyire lelkesen vártak minket. Fáradhatatlanul kalauzoltak minket Kína számos pontjára: A Nagy Falra, A Nyári Palotába, A Tiltott Városba, Peking minden szegletébe. Az éjszakáink sem teltek tétlenül, megismerkedtünk Peking szemkápráztató szórakozóhelyeivel, éttermeivel. Azt a fajta kedvességet, szeretetet és segítőkészséget, amelyet ott tapasztaltunk, semmihez sem tudnám hasonlítani: Nem volt szinte olyan ember, aki ne mosolyogva nézett volna ránk, számtalan alkalommal jöttek oda hozzánk közös fénykép gyanánt.(Számukra minden külföldi ritkaságnak számít.) Ami talán a legfurcsább: Honfitársakkal is találkoztunk a Nagy Falon. Az Unicum&Viasat stábjával elegyedtünk szóba, majd forgatásba. Benne leszünk az Unicum új reklámfilmjében, valamint a Viasat egy januárban induló sorozatában. Mégis a legnagyobb élményt számomra a Russell Wilsonnal való találkozás okozta, aki az NFL egyik legnagyobb sztárja. A kellemetlenség sokszor az időjárás volt, 40-45fok körüli hőmérséklethez hatalmas légnyomás és páratartalom társult, ám ez sem akadályozott minket semmiben. A délelőttök tanulással teltek, mivel készültünk a közeledő nyelvvizsgára, melyet végül sikeresen teljesítettünk is.

Összességében azt tudom mondani, hogy életünk eddigi talán legszebb napjait tölthettük Pekingben, sosem fogjuk elfelejteni azokat az értékeket, amelyeket ott kaptunk és tapasztaltunk.”

Bialics Marcell