Gutenberg Karaván

Április 9-én Nyíregyháza és Debrecen után 5. órában a Zrínyibe látogatott a kolozsvári Babes-Bolyai egyetem két hallgatója. Egy 20 perces prezentációval kísért előadást tartottak a „Gutenberg Sprachverein” tevékenységéről a 11. C osztályos tanulóknak.

Ebben az évben először Magyarországon szerveznek „nyári egyetemet” [Sommerschule] németül tanuló középiskolásoknak. Ez kitűnő lehetőség, hogy a diákok ne csak az iskolában, hanem multikultúrális környezetben is gyakorolhassák és gyarapíthassák nyelvtudásukat.

Céljuk továbbá egy nemzetközi hálózat kiépítése a németül beszélő fiatalok körében, mely a személyes és szakmai fejlődésüket is támogatja és kiemeli a német nyelv fontosságát.

Az óra végén 15 perces ízelítőt adtak munkamódszereikből, és a diákok az elhangzottakkal kapcsolatos kérdéseket tettek fel.

Jövőre veletek ugyanitt.