Vadócok a Bükkben és a könyvtárban

A magyar rege- és mondavilág írója, Balogh Béni munkásságát mutatták be a magyar kultúra napján, január 22-én a II. Rákóczi Ferenc Megyei és Városi Könyvtár központi könyvtárában. 

A nekézsenyi születésű Balogh Béni műveiből összeállított, Seres Ildikó Jászai Mari-díjas színművész, drámapedagógus által rendezett Vadócok a Bükkben és a könyvtárban című műsort iskolánk 9.A osztályának drámatagozatos tanulói adták elő: Baróczi Ódri, Katona Ádám, Pecsenye Jana és Sziffer Glória.

A programon bemutatott, Nekézseny Község Önkormányzata kiadásában nemrégiben megjelent Balogh Béni (1922–2000), Nekézseny szülötte, a magyar rege- és mondavilág írója című könyv egy-egy dedikált példányával köszönte meg az egyik szerző, Bánfalvi Lászlóné a diákok előadását, ami nagy sikert aratott a könyvtár előadó termét megtöltő közönség előtt.