ARANYFESZT

Az Arany év kapcsán a gyerekfilmjeiről és országos eseményeiről ismert KEDD Kft. videó pályázatot hirdet középiskolás diákok számára.

Az ARANYFESZT szervezői márciustól – szeptemberig folyamatosan várják a 14-19 éves középiskolás diákok Arany János műveiből vagy életéből készített videóit. A verseny 6 hónapja alatt egy diáknak több videó beküldésére is lehetősége nyílik.

A minimum 1 – maximum 20 perces videók esetében műfaji megkötés nincs. A pályázat szabályai szerint egy diák több videóval is nevezhet, így esélye van minden hónapban továbbjutni, és ezzel annak az esélyét is megnöveli, hogy a Díjátadó Gálán az övé lesz az ARANYFESZT nagydíjainak egyike.

Az az iskola, ahonnan a legtöbb videó érkezik, megnyerheti a „Legeredményesebb iskolák különdíját”.

Az eseményt a Nemzeti Kulturális Alap támogatja.

Részletes pályázati leírás az ARANYFESZT honlapján a www.aranyfeszt.hu-n olvasható, illetve a melléklet is tartalmazza.