„Együtt tudunk nagyot tenni!”

Az Afrikai Egységszervezet évfordulója, május 25. az UNESCO jeles napok listáján is szerepel.

Ez alkalomból iskolánkban érzékenyítő, szemléletformáló napot tartottunk, amelyen a 9. C – magyar-angol két tanítási nyelvű - osztály Vizi Noémi tanárnő és Bodnár Dávid tanár úr irányításával vett részt.

Partnerünk a Magyar Afrika Társaság (AHU) volt. Munkatársai: Orzoi Zsuzsa protokollfőnök, Dr. Kármán Marianna afrikanista, Kiss Kamilla és Szabó Györgyi projektvezetők megismertették velünk az 54 országot magában foglaló földrész történetének, jelenének, kultúrájának néhány aspektusát.

Kisfilmen láthattuk, hogy a gyermekek jogai - élelemhez, tiszta vízhez, lakáshoz, tanuláshoz, játékhoz, békéhez - Afrikában még nem érvényesülnek maradéktalanul.

Megismerkedtünk az AHU orvos-misszióinak tevékenységével, a „gyermek-örökbefogadás” lehetőségével és az önkéntesek munkájával itthon és a terepen.

Az előadások után a diákok projekt-munkaként - az elhangzott információkhoz, gondolatokhoz kapcsolódva - plakátokat készítettek.

A program hangszer-bemutatóval és közös zenéléssel zárult.

Köszönjük az AHU közreműködését.