Ady szavalóverseny

A B-A-Z Megyei Jedlik Ányos Tudományos Ismeretterjesztő Társulat „Nagy elődeink! Keress, kutass, alkoss!”címmel hirdetett pályázatot iskolánk és a Herman Gimnázium tanulói számára Ady Endre születésének 140. évfordulójához kapcsolódva. A diákok Ady- illusztrációkkal és versmondásban vetélkedhettek egymással.

Az illusztrációs pályázat eredményhirdetésére és a szavalóversenyre 2017. október 24-én került sor a Zrínyi Gimnáziumban.

A rajzpályázatra érkezett munkákat Máger Ágnes festőművész, a zsűri elnöke értékelte, és átadta a díjakat:

1 helyezett: Tóth Petra Berill 11. A (Zrínyi Gimnázium)

2. helyezett:    Ábrahám Petra (Herman Gimnázium)

3. helyezett:    Sváb Noémi (Zrínyi Gimnázium)

Különdíjat kapott:       Kapitány Viktória Irén (Zrínyi Gimnázium)

Az illusztrációkból összeállított kiállítás megtekinthető iskolánkban az „Átjáró Galérián”.

A szavalóversenyre, ahol szabadon választott Ady-verseket mondta a versenyzők, 23 diák jelentkezett. A zsűri értékelése szerint az eredmény:

1. helyezett: Dédesi Mátyás (Herman Gimnázium)

2. helyezett: Márton Luca (Herman Gimnázium)

3. helyezett: Cserrnai Lilla 12. B (Zrínyi Gimnázium; felkészítő tanára Kertész Ágnes)

A vetélkedők mellett a programhoz két előadás is kapcsolódott: először Flach Antal tanár úr Kodály Zoltánról, majd Orosz Margit költő/tanárnő pedig Ady Endréről tartott rendhagyó órát a 9.B, a 9.Kny és a 10. A osztály tanulóinak.

Köszönjük a lehetőséget a TIT-nek és felkészítő a munkát a tanároknak, amivel a rajz és szavalóversenyre diákjaikat felkészítették. Gratulálunk a nyerteseknek!