TIT idegen nyelvi versenyek 2017

A „Jedlik Ányos” Tudományos Ismeretterjesztő Társaság ebben az évben is megrendezte hagyományos idegen nyelvi versenyeit.

2017. november 16-án iskolánk adott otthont a IX. Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Középiskolai Idegen Nyelvű Szavalóversenynek, melynek idei témája a zene volt. A megmérettetésen angol, német, francia és olasz nyelvű versekkel lehetett indulni, és az első helyezettek az adott nyelvből egy ingyenes középfokú nyelvvizsga lehetőséget kaptak.

Széplaki Bianka, iskolánk 9. A osztályos tanulója az olaszosok között 2. helyezést ért el. Felkészítő tanára Hülvely Zsuzsanna tanárnő.

A Diósgyőri Gimnáziumban rendezték november 20-án a Dr. Gárdus János Megyei Idegennyelvi Verseny döntőjét, ahol Szűcs Ádám, a Zrínyi Gimnázium 11. B osztályos tanulója angol nyelvből 4. helyezett lett. Felkészítő tanára Radeczky Annamária tanárnő.

Gratulálunk a diákoknak és felkészítő tanáraiknak!