Megemlékezés az 1848-49-es forradalom és szabadságharcról

Az 1848-as év tavaszi eseményeiről a 11. C osztály által készített feladatok segítségével emlékeztünk meg iskolánkban, mely egyben verseny is volt az osztályok között. A tanulóknak különböző nehézségű és képességet igénylő feladatokban kellett helyt állniuk. A leggyorsabb 4 fő egy 1848 méteres váltófutásban mérte össze erejét, a legszebben szavalónak egy alkalomhoz illő verset kellett időre megtanulni majd elmondani. A muzikális adottságokkal megáldott diákok Kertész Kornél tanárúr közreműködésével forradalmi hangulatú énekeket gyakoroltak be, ezalatt a többiek a teremben csoportokra osztva történelmi kvíz jellegű feladatokat oldottak meg. A hatodik órában rövid megemlékezés után került sor az ünnepélyes eredményhirdetésre. Évfolyamonként a 9.D; a 10.A; a 10.B; és a 11.B osztály teljesített a legjobban, így ők „édes díjazásban” részesültek.

Fotók: Barczi Mihály Gábor 9.D média