„Málenkij robot”

A Német Nemzetiségi Önkormányzat által meghirdetett „Málenkij robot” elnevezésű képzőművészeti pályázat eredményhirdetését február 24-én tartották a miskolci Városházán.

A független szakemberekből álló szűri döntése alapján   I. helyezett lett Petrényi-Petrik Ditte  iskolánk 9. A osztályos tanulója  a „MAMA” című installációjával, a  II. helyezett  Fodor Erzsébet 12. A  „Csendélet a gulágon” című alkotásával.

A díjakat Pfliegler Péter alpolgármester, a pályázat védnöke, és Lange László, a Miskolci Német Nemzetiségi Önkormányzat elnöke adta át. Ezt követően kiállítás nyílt a Városháza aulájában a beérkezett művekből.

A kiállítást a tavasz folyamán bemutatják a pályázaton résztvevő diákok iskoláiban, így nálunk is.

Gratulálunk a díjazottaknak és felkészítő tanáruknak, F. Pollner Erika tanárnőnek!