Köznevelés típusú sportiskola

A képzés célja az élsport utánpótlás biztosítását jelentő versenysport támogatása, a 14-18 éves, tehetséges sportolók felkarolása, és tervszerű képzésének támogatása. A külső egyesületekben sportoló diákok számára lehetővé tesszük a tankötelezettség teljesítését úgy, hogy közben maximálisan támogatjuk az egyesületi edzéseken, versenyeken való részvételüket. A köznevelési típusú sportiskolára vonatkozó kerettantervi szabályozás alapján végzett oktatásba az a tanuló vehető fel, aki a sportági szakszövetség ajánlásával rendelkezik. A kiválasztáskor fontos szempont, hogy a jelentkezőnek a választott sportágában milyen eredményei vannak, de ha nincs jegyzett eredménye, ez önmagában nem kizáró ok.
A jelentkezéshez mellékelni kell a Sport adatlapot.

Felvételi tárgya:

• Szóbeli: elbeszélgetés a jelentkező tanulási motivációja, érdeklődése, sportban való tájékozottsága témakörében.