Művészeti Napok

A  tanév végének közeledtével hagyományosan bemutatkoznak iskolánk művészeti tagozatos diákjai diáktársaiknak, tanáraiknak, szüleiknek és a város érdeklődő közönségének. A Művészeti Napok keretében láthatjuk a rajzosok munkáiból készült kiállítást az aulában és a Folyosó Galérián, valamint a drámatagozatosok vizsgaelőadásait.

A rendezvénysorozat a megnyitóját június 2-án tartottuk iskolánkban, amelynek díszvendége Józsa Bettina, a Színművészeti Egyetem hallgatója, gimnáziumunk drámatagozatának egykori diákja volt .

A vele készült interjú itt látható:  

 

Az ünnepségen iskolánk igazgatója, Kovácsné Szegedi Ildikó ismertette a művészeti tagozatos diákok 2016/2017. tanévben elért eredményeit és jutalmakat adott át.

A Művészetért Díj idei kitüntetettje Balázs Bogdán 11. A osztályos rajztagozatos tanuló lett, aki az Országos Középiskolai Tanulmányi Versenyen vizuális kultúra tantárgyból az országos döntőben 3. lett.

A kiemelkedő versenyeredményt elért diákok könyvjutalmat kaptak.

Az ünnepség a 10. A osztály drámatagozatosainak műsorával zárult.

Fotók: Pálinkás Máté