Művészeti Napok

Hagyományainkhoz híven idén is megrendezzük a Művészeti Napokat iskolánkban, ami lehetőséget ad a művészeti tagozatok diákjainak a bemutatkozásra.

A rendezvénysorozat megnyitójára május 31-én került sor az iskola aulájában, ahol megtekinthető a 9. évfolyam rajztagozatosainak kiállítása, és a folyosógalérián látható a 10. évfolyam rajzosainak festménymásolatait bemutató tárlat mellet Viski Noémi 12. A osztályos tanuló egyéni kiállítása is.

Az ünnepségen ízelítőt láthatott a gimnázium drámatagozatosainak műsoraiból, valamint iskolánk igazgatónője, Kovácsné Szegedi Ildikó ismertette a 2015/2016. tanév művészeti versenyeinek eredményeit és könyvjutalmakat adott át a legjobb helyezést elért diákoknak.

Hagyományosan a Művészeti Napok megnyitóján kerül sor a Művészetért díjak átadására is.

Ebben az évben Kákóczki András művészettörténész, a Miskolci Galéria igazgatója adta át az okleveleket, és díjjal járó könyvutalványokat.

Ebben az évben a Zrínyi Ilona Gimnázium Művészetért Díját kapta:

Jakab Enikó művésztanár

Viski Noémi 12.A osztályos tanuló

Nahaj Péter 13. C osztályos tanuló

Gratulálunk a díjazottaknak és további sikereket kívánunk!