Comenius-hét Olaszország

A Comenius-héten Olaszország Reggio Emilia nevű városában vendégeskedtünk. A Milánó és Bologna közt félúton fekvő városka Itália egyik legélhetőbb városa: parkok, kerékpárutak, kávéházi teraszok és kora tavaszi virágzó fák - hamisítatlan mediterrán világba érkeztünk. (Bár három napig vacogtunk is…) 

Programjainkat az IESS (Il Liceo Europeo) elnevezésű modern, innovatív oktatási szemléletű magániskola szervezte. Városnéző túrán többek közt street art műalkotásokkal ismerkedtünk; egy város környéki sajtüzemben megnézhettük, hogyan készül a régió világhírű terméke, a parmezán; a városháza nevezetes dísztermében egy texasi diákcsoporttal együtt értesültünk arról, hogy ebben a városban és ebben a teremben született meg Itália háromszínű nemzeti lobogója. Finn, német, angol és lengyel középiskolákból érkezett diáktársainkkal Európát képviselve érdekes, tanulságos volt magunkat az amerikai diákok szemével látni, amikor egy közös workshop alkalmából kicseréltük az egymással kapcsolatos sztereotípiáinkat. 

Szuper hét volt! Bármikor szívesen visszamennénk! 
Veres Gabriella 11. B 
Laczkó Fanni 11. C 
Végvári Roberta