Akikre büszkék vagyunk

Józsa Bettina

Nevem Józsa Bettina, 1992.10.27-én születtem Miskolcon. A színház már gyerekkoromban evidens módon fontos része volt az életemnek. Játszottam amatőr színjátszó csoportokban, de a Miskolci Nemzeti Színház nagyszínpadát is volt szerencsém kipróbálni.

A Zrínyi Ilona Gimnázium dráma tagozatára jártam. 2011-ben érettségiztem, utána a Pesti Magyar Színiakadémián folytattam tanulmányaimat. 2014-ben, Gémes Antos és Horváth Lajos Ottó osztályában végeztem, de úgy éreztem, hogy még tanulni szeretnék, ezért beadtam jelentkezésemet a Színház-és Filmművészeti Egyetemre, ahová felvételt nyertem Novák Eszter és Selmeczi György zenés színész osztályába. A képzés komoly, és sokrétű. Sok közös munkánk van a párhuzamos rendező osztállyal is, aminek Ascher Tamás az osztályfőnöke.

Nagyon fontosak ezek az évek az életemben. Rengeteg tudással, és új élménnyel lettem gazdagabb. Úgy gondolom, a legjobb helyen vagyok, a legjobb emberekkel.

További büszkeségeink

Simkó Katalin